harmonogram-inicjatyw-2015-lublin-w-sieci-zyczliwosci-fundacja-kreadukacja
Przez kilka tygodni grupy zaangażowane w projekt „Lublin w sieci życzliwości” pracowały w pocie czoła nad przygotowaniem swoich mini projektów – życzliwych inicjatyw. Jakie będą efekty ich zmagań, będzie można zaobserwować lada dzień podczas „Tygodnia Życzliwości” – czyli czasu przeznaczonego na realizację wszystkich przedsięwzięć . Grafik życzliwych działań przedstawia się bardzo obiecująco. Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich zaplanowanych misji!!!

15 XI (niedziela)
1. Grupa z Gimnazjum nr 3, “Radość dzieciom” – zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie. Wizyta w placówce i wspólne zabawy z dziećmi.

16 XI (poniedziałek)
2. Grupa z XIV LO – „Zacznij tydzień od wtorku” – rozdawanie cukierków z życzliwymi wróżbami w Szkole, rozdawanie życzliwych naklejek oraz plakatów „urywek” na terenie szkoły.
3. Grupa z Zespołu Szkół nr 10: „Życzliwość Biedronki” – zorganizowanie przedstawienia dla dzieci z Przedszkola nr 31 („Czerwony Kapturek”)

17 XI(wtorek)
4. Grupa z VIII LO – “Paczka dla zwierzaczka” – Wizyta pracowników Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals” w szkole, zbiórka darów na rzecz zwierząt objętych opieką przez tę organizację.
5. Grupa z VIII LO -spotkanie w Placówce Wielofunkcyjnej „Pogodny Dom” – opowiadanie dzieciom o różnych subkulturach, wcześniej zbiórka w szkole darów dla nich.
6. Grupa z Zespołu Szkół nr 10, „Zagrajmy w życzliwość” – zachęcanie mieszkańców Lublina do okazywania sobie życzliwości na co dzień. Miejsce – Stare Miasto.
7. Grupa z Gimnazjum nr 3 – “Nasi bracia mniejsi” – zorganizowanie zajęć uwrażliwiających na los zwierząt w Szkole Podstawowej nr 17. Na zajęcia przyjadą też wolontariusze ze schroniska z psami. W dniach 16 – 20 dodatkowo w Szkole będzie zorganizowana zbiórka rzeczy dla psów ze Schroniska w Krzesimowie.
8. Grupa z Gimnazjum nr 18 – Tytuł projektu “Kolory jesieni”. Zajęcia artystyczno – rozwojowe dla dzieciaków ze Szkoły Podstawowej nr 6.

18 XI (środa)

9. Grupa z Gimnazjum nr 1: „Radosne spotkanie” – wizyta w Domu Dziecka im. Matki Weroniki Zgromadzenia Sióstr Kapucynek.
10. Grupa z Zespołu Szkół nr 10 – zorganizowanie zajęć rozwojowych dla dzieci w przedszkolu. (integracja, przebieranki, malowanie twarzy, teatrzyk “Królewna Śnieżka”).

19 XI (czwartek)
11. Grupa z Gimnazjum nr 1: spotkanie z dziećmi z Domu Dziecka im. E. Szelburg-Zarembiny.
12. Grupa z Gimnazjum 1 – dzień zabaw w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

20 XI (piątek)
13. Grupa z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego – „Życzliwość? Jestem na TAK!” – fotobudka życzliwości dostępna dla uczniów szkoły podczas przerw.
14. Grupa z Gimnazjum nr 18 – dzień sportu dla Szkoły Podstawowej nr 21, W Tygodniu Życzliwości zbiórka darów dla zwierząt w SP 21.
15. Grupa z Zespołu Szkół nr 10: Przeprowadzenie zajęć tanecznych dla kl III Szkoły Podstawowej nr 31.

21 XI (sobota) KRĄG ŻYCZLIWOŚCI – mini inicjatywy wszystkich grup biorących udział w projekcie.

22 XI (niedziela)
16. Grupa z XIV LO – „Rodzinka” – zorganizowanie dnia pod znakiem kultury dla dzieci z ubogiej rodziny wielodzietnej (wizyta w muzeach i teatrze).

23 XI (poniedziałek)
17. Grupa z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wrotków – Dzień z MKSem – w Gimnazjum nr 3 odbędzie się spotkanie gimnazjalistów z piłkarkami z MKS Selgors, które będą motywować do aktywnego trybu życia.

27 XI (piątek)
18. Grupa z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy – zorganizowanie balu andrzejkowego „Powrót do młodości” dla seniorów w Domu Kultury na ul. Kiepury.

Więcej informacji – Paulina Sowa, tel. 500 360 499

Harmonogram Inicjatyw 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.